vrijdag 20 december 2024

Nieuwe rol: Performance Mentor bij Fenix-Deceuninck

Voor 2024 had ik me voorgenomen om me niet gelijk in een nieuw doel te willen storten. Ik wist wel dat ik graag met renners zou willen werken als coach, maar dan vanuit welk rol? Als ploegleider, trainer, sportpsycholoog, (…) veel opties zijn wel door mijn hoofd gegaan, maar ik wilde er graag nog even over denken en ook even wat afstand nemen. Tegelijkertijd vond het wel spannend en dacht dat ik me zonder nieuw doel leeg en doelloos zou voelen. Dat viel gelukkig heel erg mee. Ik kwam er al snel achter dat ik mezelf ook gelukkig voel zonder dat ik weer een nieuw (ontwikkel)doel aan het najagen ben.

 

De opleidingsplannen en mogelijke toekomst opties werden dus even op de lange baan geschoven. Ik wilde in 2024 vooral genieten van de vrijheid en alles wat op mijn pad kwam.

 

Ruim na de voorjaarswedstrijden werd ik echter benaderd door een aantal ploegen. Ik was zeker geïnteresseerd om van gedachten te wisselen op welke manier zij dachten ik wat aan hun ploeg zou kunnen toevoegen. Bij een van de ploegen was het in eerst instantie een ploegmanagementfunctie: iets wat voor mij op dit moment nog te vroeg komt. Ik word bovendien veel meer gedreven door het werken met mensen en het doorgeven van mijn ervaring die ik heb opgedaan als topsporter.

 

Het gesprek met Philip Roodhooft was heel prettig en open. Ik vind het belangrijk dat vrouwen en mannen in dezelfde ploeg dezelfde faciliteiten geboden krijgen. Daarnaast werd me al snel duidelijk dat Philip Roodhooft echt een duidelijke visie heeft met dit team. Rensters worden aangetrokken omdat ze talent in ze zien en vervolgens worden plannen gemaakt om dit talent verder te ontwikkelen. Het is geen team van rensters die al winnaars zijn op het moment dat ze in het team komen. Ik was positief verbaast over de goed georganiseerde structuur en wat er allemaal geregeld is binnen dit team. Ik heb dit team zien beginnen als team waar wat crossers samen een wegprogramma reden, maar dit team bleef zich door ontwikkelen waar voor mij gevoel in 2023 echt de doorbraak kwam en we ook rekening gingen houden met de plannen die binnen Fenix-Deceuninck gemaakt werden.

 

Ik vind het interessant om met renners te werken en mee te denken hoe zij zich nog kunnen verbeteren maar ook steeds de balans moeten zien te houden. Ik vind het prettig hoe er over ‘performance’ binnen dit team gedacht wordt. Ik heb tijdens mijn carrière ook ondervonden en gezien hoe belangrijk is om die balans te bewaren, maar daar binnen wel te zoeken naar dingen die beter zouden kunnen.

 

Wat me ook trok is dat het ook een hele mooie kans is om mezelf te ontwikkelen binnen een wielerteam. Ik vond het mooi dat Philip dit ook zo presenteerde aan mij: als een ontdekkingsreis voor beide kanten. Ik denk dat we beiden nog niet helemaal scherp hebben hoe en wat ik kan toevoegen aan dit team als ‘performance mentor’, maar van beide kanten is er wel een duidelijke wens om een inhoudelijke inbreng te gaan brengen. Ik ga in elk geval mee met een aantal wedstrijden, verkenningen en hoogtetages. Het is een parttime functie dus ik zal ernaast ook mijn andere activiteiten (ervaringsdeskundige mentale gezondheid en prestatiegedrag NOCNSF, analist NOS en keynote speaker) blijven voortzetten.

Een nieuwe uitdaging waar ik nu al veel energie krijg om te bedenken op welke manier ik in deze rol wat kan bijdragen aan dit team.

Ik zal in januari en februari een aantal dagen aansluiten bij het trainingskamp van het team in Spanje en daarna ga ik mee in de koers en met verkenningen van wedstrijden, te beginnen met Omloop en Strade Bianche.

NOS item ‘van Vleuten keert terug in de wielersport als mentor van Pieterse en Rooijakkers

Gepost door: Annemiek op vrijdag 20 december 2024

2 reacties op “Nieuwe rol: Performance Mentor bij Fenix-Deceuninck”

  1. René Goudkuil schreef:

    Klinkt geweldig hoor! Zowel voor jou, als de ploeg een fantastische kans. Jouw expertise kan rensters als Puck en Pauline net weer een zetje extra geven. Kortom, een ontdekkingsreis die weleens leuke verrassingen kan opleveren en goed zal kunnen uitpakken en bevallen🙂. Succes!

  2. Paul van Gelder/Manon de Koning schreef:

    Ik denk dat het een kans is om je te bewijzen. Ook de dames, zoals P. Pieterse, kunnen profiteren van je knowhow. Net dat zetje van je voor de dames: hé, ik kan het! Naast mental health ervaringsdeskundige een goeie zet van je. Gewoon doen. Succes, mvg

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nieuwste berichten

maandag 28 oktober 2024

Nederland verliest met BTW verhoging op sport

donderdag 8 augustus 2024

Nieuwe fase: update 11 maanden na mijn laatste wedstrijd te hebben gereden.

© Annemiek van Vleuten